ПІДСУМКИ_2015

Ми навчали. У 2015 р. в Центрі провчилися 2620 осіб. За ліцензією «Державне управління» підвищили кваліфікацію — 2406 осіб, з яких: 1383 – державні службовці області, 955 — посадові особи місцевого самоврядування, 68 – працівники державних підприємств, установ і організацій Хмельниччини; за ліцензією «Державні закупівлі» — 214 осіб.
Ми йшли в «ногу з часом». У процесі навчання розкривалася тематика, що хвилює кожного представника громади: «Актуальні питання суспільно-політичного розвитку України», «Новели антикорупційного законодавства», «Європейська інтеграція та євроатлантичне співробітництво» тощо. Проблематика змін до Конституції України в частині децентралізації, модернізації державного управління та реформування системи місцевого самоврядування роз’яснювалася не лише під час занять в Центрі, а й на виїзних заняттях в районних центрах області. Виїзною формою навчання було охоплено понад 700 осіб.
Ми постійно контролювали навчальний процес. За результатами щорічного соціологічного дослідження з оцінки рівня надання освітніх послуг Хмельницьким Центром – 97% респондентів відмітили, що рівень високий.
Ми запрошували найкращих викладачів. У забезпеченні навчального процесу протягом року були задіяні 124 викладача, серед яких найдосвідченіші фахівці-практики краю — представники органів державної влади, місцевого самоврядування, науково-педагогічні працівники Хмельницького університету управління та права, Національної академії державного управління при Президентові України, представники громадських організацій тощо.
Ми не забували про методичне забезпечення. Впродовж року працівниками та викладачами Центру було розроблено та видано 9 навчально-методичних, інформаційно-довідкових матеріалів та 11 збірок на електронних носіях.
Особливу зацікавленість викликали актуальні видання, які стали затребуваними не лише на теренах Хмельниччини, а й інших областей України:
— Реформування місцевого самоврядування: проблеми і шляхи їх вирішення: Інформаційно-методичний матеріал / Войт М.І., Баюк М.І., Панасюк М.В. – Хмельницький: ЦППК. – 2015. –130 с.;
— Місцеві вибори 2015: інформаційно-довідковий матеріал. / Укладачі: М.І. Баюк, М.І. Войт, М.В. Панасюк, Н.В. Продан. – Хмельницький: ЦППК. – 2015. – 288 с.;
— Децентралізація влади в регіоні: запитання, відповіді / Укладачі: М.І. Баюк, М.І. Войт, М.В. Панасюк. – Хмельницький: ЦППК. – 2015. – 41 с.;
— Організаційно-правові засади роботи об’єднаних територіальних громад: Рекомендації з організації роботи для керівників та працівників територіальних громад області / Войт М.І., Баюк М.І. – Хмельницький: ЦППК. – 2015. – 243 с.;
— Депутату місцевої ради: практичні поради щодо організації діяльності. / [Уклад. М.І.Баюк, М.І.Войт, М.В.Панасюк] – Хмельницький: ЦППК. – 2015. – 142 с.
Ми розвивалися й запроваджували нове. У 2015 році Центр став співорганізатором багатьох заходів, серед яких:
— тренінг «Добре врядування та лідерство на місцевому рівні» в рамках реалізації Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» (проведено 19-20 лютого);
— семінар «Державні електронні закупівлі в системі ProZorro» (18 вересня);
— серія тренінгів «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в України» (вересень 2015р.).
— тренінг у рамках Проекту АгроІнвест за фінансової підтримки Американським агентством з міжнародного розвитку USAID «Навчання формальних та неформальних лідерів та лідерок сільських громад щодо гендерної інтеграції в процеси мобілізації сільських громад»,
— В поточному році розроблено Програму та започатковано діяльність Університету громадських лідерів Хмельницької області.
— На замовлення Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області розроблено Програму та проведено першу сесію «Школи молодого керівника юстиції».
Навчаючи інших — навчаємось самі. Впродовж року працівники і викладачі Центру були активними учасниками багатьох науково-практичних конференцій, круглих столів, де відстроювали своє бачення подальшого розвитку системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації управлінських кадрів; співпрацювали з іноземними фондами; отримували сертифікати тренерів з питань лідерства та розвитку громадянських компетентностей в Україні тощо.
Наш девіз: «Знання. Професіоналізм. Успіх!» Ми не зупиняємось на досягнутому. Ми рухаємось вперед – розробляємо нові плани і віримо в успішну їх реалізацію!

ПІДСУМКИ_1_2015