06.11.2015

«Європейські принципи і стандарти підготовки публічних управлінців: орієнтири для України»

05 листопада 2015 р. директор Хмельницького ЦППК Баюк М.І. взяв участь в щорічній науково-практичні конференції за міжнародною участю «Європейські принципи і стандарти підготовки публічних управлінців: орієнтири для України», яка відбулася в Національній академії державного управління при Президентові України.
Співорганізаторами заходу виступили Національна академія державного управління при Президентові України, Національне агентство України з питань державної служби, Програма розвитку ООН в Україні, Швейцарсько-український Проект «Підтримка децентралізації в Україні «DESPRO», Проект «Реформа управління на сході України» Німецького Товариства Міжнародного Співробітництва (GIZ).
У роботі конференції взяли участь провідні вітчизняні та зарубіжні науковці, експерти в галузі державного управління, а також керівники вищих навчальних закладів України, в яких здійснюється підготовка фахівців у галузі знань «Державне управління».
12189443_874154536026033_8153902014389064937_oНа пленарному засіданні виступили: президент Національної академії Юрій Ковбасюк, заступник Міністра Кабінету Міністрів України – директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції Наталія Гнидюк, керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії Даніель Зайберлінг.
По завершенню планерного засідання всі учасники науково-практичної конференції продовжили свою роботу у секційних засіданнях за темами: «Стандарт підготовки та підходи до формування програми за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» рівня «бакалавр», «Стандарт підготовки та підходи до формування програми за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» рівня «магістр», «Підготовка та впровадження нової програми доктора філософії (PhD)», «Європейські підходи до підвищення кваліфікації публічних службовців», «Е-освіта: нові можливості для підготовки публічних управлінців».
В друкованих матеріалах конференції Хмельницький центр представлено тезами заступника директора ЦППК Гаман Т.В. «До питання підвищення кваліфікації державних службовців на основі компетентнісного підходу».
12189328_874155442692609_1008535872255654383_oУ рамках даного заходу відбулось засідання Координаційної ради Національної академії, де обговорювалось питання надання методичної допомоги регіональним та галузевим закладам підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів.
За результатами роботи щорічної науково-практичної конференції за міжнародною участю «Європейські принципи і стандарти підготовки публічних управлінців: орієнтири для України» прийняті рекомендації органам державної влади, науковим установам і навчальним закладам України щодо подальшого розвитку галузі знань «Державне управління».

«Актуальні питання розвитку системи соціального захисту населення області в умовах її реформування»…

Під такою назвою відбувся тематичний короткостроковий семінар 4-6 листопада 2015 року на базі Хмельницького ЦППК. Семінар організовано для начальників управлінь  соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад.
DSCN0496DSCN0490У рамках семінару проведено круглі столи «Порядок фінансування та вимоги фінансових органів щодо цільового і ефективного використання бюджетних коштів органами соціального захисту населення» та «Соціальне партнерство на регіональному рівні в сфері реалізації державної соціальної політики», учасниками яких були: Карапозюк В.М. директор Фонду соціального захисту інвалідів; Черешня С.С. – директор обласного Центру зайнятості; Власюк Т.М.  директор ЦССДМ; Буран Л.В. – завідувач сектору служби у справах дітей облдержадміністрації; Ямчук С.М. – заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації; Тринос К.С. – заступник начальника Головного управління Державної казначейської служби України в області; Квятківська М.Ф. – заступник начальника Головного управління ПФУ в Хмельницькій області.
6 листопада організовано виїзне практичне заняття на базі соціальних закладів та підприємств  Деражнянського  району (за окремим планом).
Підвели підсумки семінару Баюк М.І. – директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, м.д.у. та Дідик М.М. заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Підвищують кваліфікацію директори територіальних центрів соціального обслуговування

3-5 листопада 2015 року на базі Хмельницького центру ППК відбувся тематичний короткостроковий семінар «Проблемні питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) області» для директорів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
DSCN0478Відкрили семінар: Баюк М.І. директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, м.д.у. та Гурина Л.І. заступник директора Департаменту соціального захисту населення обласної  державної адміністрації.
В процесі навчання слухачі прослухали такі теми: «Організація роботи територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в сучасних умовах», «Фінансування територіальних центрів соціального обслуговування у 2016 році в умовах об’єднання територіальних громад», «Механізми психологічного захисту у сучасному інформаційному просторі», «Нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Порядок та шляхи впровадження Державних стандартів по наданню соціальних послуг» та ін.DSCN0471
З учасниками семінару проведено анкетування в межах соціологічного дослідження «Якість навчально-організаційного процесу в ХЦППК», яке дало можливість їм оцінити організацію навчального процесу та його змістовне наповнення, висловити свої думки щодо ефективності проведення занять. Аналіз анкет підтвердив потребу щорічного підвищення кваліфікації слухачів даної категорії.

02.11.2015 

Участь у ІІ модулі навчання в проекті «Розвиток громадянських компетентностей в Україні»

З 28 по 30 жовтня 2015 року заступник директора Хмельницького ЦППК Гаман Т.В. та старший викладач кафедри державного управління та місцевого самоврядування ХУУП Требик Л.П. були слухачами семінару-тренінгу за міжнародною участю «Формування громадянських компетентностей у державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування»(м.Київ) за підтримки швейцарсько-українського освітнього проекту DOCCU, Швейцарської Конфедерації та НАДУ.

DSCN1156 DSCN1146
У навчанні взяли участь викладачі та працівники центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Київської, Житомирської, Тернопільської, Волинської, Харківської, Черкаської, Миколаївської, Рівненської, Полтавської та Хмельницької областей, а також викладачі Національної академії.
Мета семінару-тренінгу: підготовка тренерів для державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини.
Упродовж трьох днів семінару із учасниками працювали тренери:

  • Д-р Айріс Хенселер, викладач, відділ освіти та суспільства департаменту професійного розвитку Цюріхського педагогічного університету;
  • Д-р Мартін Ретциль, викладач Цюріхського педагогічного університету, департаменту професійного розвитку;
  • Л.І. Паращенко, д.держ.упр., доцент, професор кафедри управління освітою НАДУ, головний експерт проекту;
  • Ю.О. Молчанова, к.держ.упр., доцент, доцент кафедри управління освітою НАДУ, експерт проекту.

DSCN1178 DSCN1195Основними завданнями роботи модулю Б було визначення особливостей компетентністного підходу до навчання; формулювання структури демократичних компетентностей за матеріалами Хартії з ОДГ/ОПЛ, законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування»; представлення концепції модернізації державного управління в Україні; моделювання навчальних ситуацій для розвитку демократичних компетентностей.
По завершенню навчання всім учасникам задано домашнє завдання, яке вони повинні виконати до наступної частини семінару-тренінгу, що відбудеться у грудні.

29.10.2015

Хмельницькому ЦППК – 24!

29 жовтня 2015 року святкує своє 24-річчя від дня заснування Хмельницький центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
У Центрі свою кваліфікацію за різними формами навчання підвищили 44 526 осіб. З них: 23 153 державних службовців, 18 255 посадових осіб місцевого самоврядування, 3 118 керівників, спеціалістів державних підприємств, установ і організацій.
Проведено 1725 занять за професійними програмами, програмами постійно діючих, тематичних короткострокових семінарів. Для слухачів організовано 295 тренінгів, 57 круглих столів, 63 виїзних навчань.
Видаються навчально-методичні посібники за серіями: «Підвищення майстерності викладачів», «Державні закупівлі в Україні», «Місцеве самоврядування», «Бібліотека державного службовця», «Державне управління: регіональний аспект», «З досвіду роботи Центру».
Протягом останніх 10-ти років існування Центру розроблено 116 інформаційно-довідкових збірників та навчально-методичних посібників, підібрано матеріали з різної тематики до 62 збірників на електронних носіях. За участю Центру підготовлено і видано 3 монографії та 9 науково-практичних посібника.
Здійснюється аналіз та вивчення пропозицій слухачів Центру на основі результатів соціологічного досліджень «Якість навчального та організаційного процесів у ХЦППК», «Оцінка демократичності та ефективності функціонування органів публічної влади», «Реформування системи державної служби»; «Формування регіонального лідера-управлінця», «Вплив телебачення і радіомовлення на формування суспільної думки та рівень довіри населення до засобів масової інформації», «Розвиток та становлення інформаційного суспільства в Україні», «Морально-ідеологічні аспекти сприйняття корупції державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування», «Гендерна паритетність в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування регіону», «Особливості кадрової політики в місцевих органах виконавчої влади», «Професійна культура управлінських кадрів».
Не залишається поза увагою роботи Центру і наукова діяльність. Результати даної роботи втілюються в організації та участі в конференціях, а саме: міжнародних — 5, всеукраїнських – 8.
Одним із пріоритетів Центру є міжнародне співробітництво. За роки свого існування центр співпрацював з Агенцією міжнародного розвитку США, Канадською Агенцією міжнародного розвитку, Польським фондом ринкової трансформації «НОУ-ХАУ», Канадсько—Українсько-Балтійською програмою економічного навчання, проектом TACIS, Інститутом Німеччини і Північної Європи (м.Щецін), програмою розвитку ООН, Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO,  міжнародними фондами Ганса Зайделя, «Відродження» та ін.
У 2012 році ЦППК та ХУУП підписали міжнародний договір про співпрацю на 2013-2014 рр. зі Смоленською філією «Російської академії народного господарства і державної служби при Президентові Російської Федерації» та Вищою Школою Адміністрації (м. Бєльско-Бяла, Республіка Польща).
В травні 2015 року делегація, очолювана канцлером Вищої Школи Адміністрування з м. Бєльсько-Бяла Республіки Польща, завітала до Хмельницького Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації управлінських кадрів з метою продовження міжнародної співпраці з нашим навчальним закладом. Зокрема досягнуто домовленість про участь викладачів польського навчального закладу в семінарах Центру та ознайомлення слухачів з практикою здійснення адміністративної реформи у Польщі.
Дирекція, працівники Центру щиро вдячні Хмельницькій облдержадміністрації, обласній раді, керівникам їх структурних підрозділів, науково-педагогічним працівникам Хмельницького університету управління та права, інших вузів області за сприяння, підтримку та активну участь в організації навчального процесу в Центрі для надання якісних освітніх послуг управлінським кадрам Хмельниччини.

28.10.2015

Підвищують кваліфікацію керівники управлінь (відділів) економіки

    27 жовтня 2015 року у Хмельницькому центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації відбувся тематичний короткостроковий семінар «Реалізація стратегії регіонального розвитку Хмельницької області» для 23 керівників управлінь (відділів) економіки райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад.

DSCN0423 DSCN0395

    У ході навчання слухачі ознайомились із актуальними задачами управлінь економічного розвитку в сучасних соціально-економічних умовах, змінами до Закону України «Про здійснення державних закупівель», положеннями програмно-цільового методу формування бюджету на 2016 рік в умовах об’єднання територіальних громад та ін.
    У межах семінару відбувся круглий стіл «Актуальні питання та завдання економічних підрозділів райдержадміністрацій та виконкомів міських (міст обласного значення) рад у провадженні державної економічної політики», за участю працівників Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури: Дмитрієнко О.М. – заступника директора Департаменту – начальника управління; Сахарової Н.Є. – начальника відділу розвитку промисловості управління промисловості та інфраструктури; Сороки В.Р. – головного спеціаліста відділу інфраструктури; Толмачової І.П. – начальника відділу фінансово-організаційного забезпечення.

DSCN0435 DSCN0432

    Підвели підсумки Баюк М.І. – директор Центру ППК, м.д.у. та Драч Ю.В. – директор Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації, які вручили слухачам сертифікати державного зразка.

23.10.2015

«Правові та практичні аспекти державних закупівель в Україні»

21-23 жовтня 2015 року у Хмельницькому центрі ППК за програмою тематичного постійно діючого семінару  відбувалось підвищення кваліфікації спеціалістів у сфері державних закупівель.
Лекції та практичні заняття проводили провідні спеціалісти з питань державних закупівель Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Державного науково-дослідного інституту митної справи, прокуратури Хмельницької області, Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області, Хмельницького університету управління та права.
За результатами семінару слухачі не лише поглибили свої знання, а й отримали кваліфіковані відповіді на запитання.

  DSCN0381 DSCN0377DSCN0390DSCN0386

21.10.2015

«Актуальні  питання реалізації Закону України «Про запобігання корупції»…

Під такою назвою відбувся тематичний короткостроковий семінар 20 жовтня 2015 року на базі Хмельницького ЦППК.
DSCN0367 DSCN0352

Участь у заході взяли спеціалісти Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області та управлінь Державної казначейської служби України у районах та містах області.
Для даної категорії слухачів було проведено лекцію та тематичні зустрічі за такою тематикою:
-«Про стан дотримання Закону України «Про запобігання корупції», інших нормативно-правових актів в органах влади»;
-«Нормативно-правове регулювання системи запобігання корупції в Україні»;
-«Відповідальність представників органів державної влади за корупційні правопорушення».

DSCN0372 DSCN0343
Із учасниками семінару працювали:
-Дончак Р.В. – співробітник спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочиністю Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області;
-Когут О.В. – завідувач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Хмельницького університету управління та права, к.ю.н., доцент;
-Намистюк О.Б. – прокурор відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури Хмельницької області.
По завершенню навчання усім слухачам вручені сертифікати державного зразка.

20.10.2015

Круглий стіл з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

19 жовтня 2015 року на базі Хмельницького центру ППК відбувся круглий стіл з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, організатором якого виступило Управління молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації.
Європейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований 18 жовтня 2007  р. Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про заходи щодо протидії торгівлі людьми» від імені України. Декілька років опісля Європейський Парламент одностайно прийняв звіт «Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації». Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни-члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми і покращувати захист прав потерпілих осіб.
21 вересня 2010 року Верховною Радою України ратифіковано Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. Українське законодавство в цілому відповідає положенням даної Конвенції, оскільки у вересні 2011 року прийнято Закон України «Про протидію торгівлі людьми».

Анонс

Цього тижня на базі Хмельницького ЦППК відбудуться:

  • 19.10.2015 р. — круглий стіл з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми;
  • 20.10.2015 р. — тематичний короткостроковий семінар «Актуальні питання реалізації Закону України «Про запобігання корупції» для спеціалістів Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області та управлінь Державної казначейської служби України у районах та містах області;
  • 21-23.10.2015 р. — тематичний постійно діючий семінар «Правові та практичні аспекти державних закупівель в Україні» для спеціалістів у сфері державних закупівель.

07-09.10.2015

«Актуальні питання діяльності закладів культури області»

Під такою назвою відбувся тематичний короткостроковий семінар для начальників відділів культури, національностей та релігій райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад 07-09 жовтня 2015 року.
DSCN0333DSCN0316Відкрили семінар Баюк М.І — директор Хмельницького ЦППК та Граділь В.В. – заступник начальника управління – начальник відділу управління культури, національностей, релігій  та туризму облдержадміністрації.
Програмою навчання передбачалось ознайомлення слухачів із такими темами:
-«Децентралізація державного управління та реформування державної служби в Україні»;
-«Особливості здійснення права власності на пам’ятки культурної спадщини та проблеми захисту традиційного характеру історичного середовища»;
-«Стан, проблеми та перспективи розвитку музеїв області»;
-«Механізми психологічного захисту у сучасному інформаційному просторі» та ін.
DSC00773 DSCN0320Для учасників семінару організовані тематичні зустрічі на базі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Островського та виїзне практичне заняття на базі закладів культури м. Камʼянець-Подільський (за окремим планом), де вони мали можливість обмінятись думками та поділитись власним досвідом роботи.
Слухачам підготовлений електронний варіант нормативно-правових документів, що стосуються їхньої діяльності.
Навчання завершилось врученням сертифікатів.

07-08.10.2015

Підвищують кваліфікацію начальники загальних відділів

07-08 жовтня 2015 року відбувся тематичний короткостроковий семінар «Основні вимоги до документування управлінської діяльності місцевих органів влади» для начальників загальних відділів райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад.
DSCN0274Відкрили семінар та ознайомили слухачів із програмою Баюк М.І. – директор Хмельницького ЦППК та Гудловська Л.С. – начальник загального відділу апарату Хмельницької ОДА.
DSCN0281 DSCN0338У ході навчання, окрім звичних тематичних зустрічей та лекцій, для учасників семінару було організовано виїзне практичне заняття на базі органів влади Летичівського району (за окремим планом).
Підвищення кваліфікації дало можливість слухачам не тільки покращити рівень їх теоретичних знань, а й удосконалити практичні навички застосування нормативно-правових документів, засвоїти вимоги з організації діловодства.
За результатами навчання усім учасникам вручено сертифікати державного зразка та диски з тематичною літературою.

Анонс

З 07 по 09 жовтня 2015 року на базі Хмельницького ЦППК відбудуться:

  • тематичний короткостроковий семінар «Основні вимоги до документування управлінської діяльності місцевих органів влади» для начальників загальних відділів райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад;
  • тематичний короткостроковий семінар “Актуальні питання діяльності закладів культури області” для начальників відділів культури, національностей та релігій райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад.

ІІ міжнародний прогрес-семінар: ТЕМПУС в Хмельницькому

З 30 вересня по 04 жовтня 2015 року на базі Хмельницького університету управління та права проходить 2 семінар з оцінки якості виконання міжнародного ТЕМПУС проекту із запровадження спеціалізації на магістратурі з економічного права та альтернативного вирішення спорів (TRADIR).
Головним координатором проекту є Університет Потсдаму (Німеччина), найбільший університет землі Бранденбург.

IMG_4386 IMG_4973
Партнерами проекту також є Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна (координатор по Україні), Львівський національний університет ім. І.Я.Франко, Білоруський державний університет (регіональний координатор проекту), Білоруський республіканський союз юристів, Гродненський державний університет ім. Я. Купали (м. Гродно, Білорусія), Університет Лінк Кампус (м. Рим, Італія), Університет Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Польща), Вільнюський університет (м. Вільнюс, Литва), Вища шкода ім. Б. Марковського (м. Кельце, Польща).
Директор Хмельницького центру ППК Микола Баюк взяв участь у відкритті семінару та в обговоренні питань підвищення професійної та педагогічної кваліфікації викладачів в країнах-партнерах та модернізації викладацької інфраструктури.
IMG_9836 IMG_4545

В межах проекту заплановано низку заходів, спрямованих на розробку нових та вдосконалення існуючих програм з підготовки юристів, шляхом впровадження модуля з альтернативного вирішення спорів у ході підготовки магістрів, а також розробку і написання навчальних посібників для забезпечення навчального процесу за відповідною спеціалізацією.
Проект розраховано на 3 роки (01.12.2013-30.11.2016).

28-30.09.2015

Підвищення кваліфікації у сфері державних закупівель

28-30 вересня 2015 р. на базі Хмельницького ЦППК відбувся тематичний короткостроковий семінар «Правові та практичні аспекти державних закупівель».
DSCN0258У ході даного семінару із слухачами працювали: Луцюк В.В. начальник II відділу досліджень та розслідувань Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України; Решетніков Ю.М. – заступник головного бухгалтера Державного науково-дослідного інституту митної справи; Требик Л.П. — старший викладач кафедри державного управління та місцевого самоврядування Хмельницького університету управління та права; Намистюк О.Б. прокурор відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури Хмельницької області; Яворський В.С. – заступник начальника Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області.
За результатами вихідного контролю знань слухачів (тестування) всі учасники семінару отримали сертифікати державного зразка.

«Організаційно-правові засади впровадження корекційних програм  для осіб, які вчинили насильство в сім’ї»…

Під такою назвою відбувся тематичний короткостроковий семінар 28-30 вересня 2015 року на базі Хмельницького ЦППК для спеціалістів управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад з питань сімейної політики.DSCN0243
У ході занять слухачі ознайомились із такими темами:
— «Основні напрямки соціальної політики держави, шляхи її реалізації на регіональному рівні»;
— «Законодавче врегулювання попередження насильства в сім’ї. Проблеми та шляхи їх вирішення»;
— «Психологічна робота з особами, які вчинили насильство в сім’ї»;
— «Механізми психологічного захисту у сучасному інформаційному просторі»;
— «Особливості проведення корекційної програми з особами, які вчинили насильство в сім’ї» тощо.
DSCN0251 DSCN0249Із учасниками семінару працювали: Маруняк В.Д. начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім’ї Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації; Тимофієва Л.Л. начальник відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім’ї Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації; Андрейчак А.Ф. директор ДЗ «Хмельницький обласний Центр соціально-психологічної допомоги»; Виговська А.А. – практичний психолог Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та інші.
Слухачі поповнили свої знання та набули практичні навички з найактуальніших питань, які стосуються їхньої професійної роботи, а також отримали кваліфіковані відповіді на запитання.

VII щорічні Рішельєвські академічні читання
у місті Одеса

24-25 вересня 2015 року заступник директора Хмельницького ЦППК Гаман Т.В. та начальник навчально-організаційного відділу Центру Григоришина Г.І. були учасниками VII щорічних Рішельєвських академічних читаннях на тему «Управління людськими ресурсами на державній службі: нові підходи та технології», які відбулися в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України.
Захід організовано Національним агентством України з питань державної служби, Національною академією державного управління при Президентові України, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Одеською обласною державною адміністрацією, Одеською обласною радою, Одеською міською радою.
Мета VІІ щорічних Рішельєвських академічних читань полягала у обговоренні питань побудови ефективної структури публічної адміністрації на основі європейських принципів державного управління, реформування системи управління людськими ресурсами на державній службі шляхом запровадження прозорої кадрової політики та деполітизації в контексті реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020».
Відкрив Рішельєвські читання та виступив з вітальним словом Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко.
З вітальним словом до учасників заходу також звернулися заступник Міністра Кабінету Міністрів України Володимир Федорчук, заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Олександр Мартиненко, Президент Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Ковбасюк, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Юлія Марушевська, заступник голови обласної ради Петро Хлицов, секретар Одеської міської ради Олег Бриндак та Перший радник Посла Франції Фредерік де Туше.
У ході VII щорічних Рішельєвських академічних читань працівники Хмельницького ЦППК взяли участь в обговоренні проекту Стратегії реформування державного управління України на 2015-2020 роки, яка була представлена Костянтином Ващенком.
12045441_415046515367249_5823197808225642766_oПісля пленарного засідання було проведено роботу у трьох секціях з обговорення питань реформування державного управління відповідно до стандартів Європейського Союзу, розроблення нових стандартів вищої освіти для державних службовців і впровадження нових методів кадрового менеджменту у державних органах.
Результатом заходу стало визначення оптимальних шляхів побудови державної служби на принципах політичної нейтральності та професійності, зокрема проаналізовано питання запровадження інституту державних секретарів, створення ефективних і дієвих служб персоналу органів державної влади, впровадження сучасних технологій управління людськими ресурсами для проведення відбору та просування на державній службі, які ґрунтуються на врахуванні знань, умінь, навичок, а також особистісних якостей державних службовців, шляхів забезпечення прозорості державної кадрової політики та деполітизації державної служби.

Завершення серії тренінгів

24 вересня 2015 року на базі Хмельницького ЦППК відбувся заключний семінар-тренінг «Ефективна міжвідомча взаємодія у попередженні насильства в сім’ї та щодо жінок» в межах проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні».
Метою семінару було покращення обізнаності спеціалістів різних відомств щодо засад співпраці та відпрацювання алгоритму ефективної міжвідомчої взаємодії у попередженні насильства в сім’ї та щодо жінок.
У заході взяли участь працівники правоохоронних органів, соціальних служб та медичних закладів області.
За результатами роботи було обговорено основні функції та повноваження органів та установ, які залучені до попередження насильства в сім’ї, визначено механізм взаємодії між ними та особливості переадресації.
Учасники семінару відпрацювали алгоритми взаємодії органів та установ під час виявлення та реагування на ситуацію насильства в сім’ї.
Тренінг провели заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Мельник Наталія Валентинівна та провідний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру – Коломієць Тетяна Григорівна.
По завершенню тренінгу всім учасникам вручено сертифікати.

22.09.2015

Навчання з підготовки працівників медичної сфери щодо попередження насильства в сім’ї над жінками

22 вересня 2015 року на базі Хмельницького ЦППК відбувся семінар-тренінг «Підготовка  працівників медичної сфери щодо попередження  насильства в сім’ї над жінками» для медичних працівників області.
Тренінг проведено в рамках реалізації проекту „Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні”, який реалізується за підтримки представництва Європейського Союзу в Україні. Бенефіціаром даного проекту є Міністерство соціальної політики України.
Метою даного проекту є надання інформації щодо основ законодавства України з попередження насильства в сім’ї, загальних характеристик та ознак насильства, сприяння усвідомленню учасниками ролі медиків у виявленні насильства та використанні механізмів реагування на такі випадки.
Тренінг провели заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Мельник Наталія Валентинівна та провідний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру – Коломієць Тетяна Григорівна.

DSCN3931 DSCN3938 DSCN3952 DSCN3986

22-24.09.2015

Тематичний короткостроковий семінар…

«Актуальні питання в роботі бухгалтерських служб управлінь праці та соціального захисту населення» для спеціалісті бухгалтерського обліку управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад відбувся на базі Хмельницького Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації 22-24 вересня 2015 року.

Відкрили семінар та ознайомили учасників з програмою Баюк М.І. – директор Центру ППК, м.д.у. та Паюк В.В. – заступник начальника управління фінансів, організації роботи стаціонарних установ та господарської діяльності, начальник відділу фінансів та бухгалтерського обліку Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

Під час зустрічей слухачі прослухали такі теми: «Облікова політика установи. Особливості ведення бухгалтерського обліку», «Нормативно-правове регулювання системи запобігання корупції в Україні», «Формування бюджетних запитів на 2016 рік», «Механізми психологічного захисту у сучасному інформаційному просторі» та ін.

За результатами навчання всім учасникам були видані сертифікати про підвищення кваліфікації.

Робочий візит голови Національного агентства України з питань державної служби до Хмельницької області

18 вересня з робочою поїздкою до Хмельницької області завітав голова Нацдержслужби Костянтин Олександрович Ващенко.
DSCN0157 DSCN0089У рамках візиту відбулися зустрічі із головою Хмельницької обласної державної адміністрації, з керівниками структурних підрозділів та апарату Хмельницької обласної державної адміністрації з питань реформування державної служби та з головою Хмельницької обласної ради. З метою ознайомлення голова Нацагенства відвідав Хмельницький університет управління та права та Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.
DSCN0064 DSCN0070Костянтин Олександрович ознайомився з навчально-науковою та технічною базою ЦППК, зустрівся із працівниками Центру, слухачами магістратури та науково-педагогічними працівниками ХУУПу. Під час зустрічі обговорювались основні положення законопроекту «Про державну службу», питання якості підготовки державних службовців та необхідності продовження пошуків підвищення рівня їх кваліфікації в умовах сучасних потреб на ринку фахової праці.

DSCN0150DSCN0148 DSCN0127 DSCN0116

XVI щорічна нарада-семінар для представників районних та обласних рад

З 15 по 17 вересня 2015 року директор Хмельницького ЦППК Баюк М.І. взяв участь в XIV щорічній нараді-семінарі для представників районних та обласних рад у смт. Затока, Білгород-Дністровського району Одеської області, яка проводилась Українською асоціацією районних та обласних рад в рамках діяльності Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку. Учасниками наради-семінару були представники районних та обласних рад – члени Асоціацій, представники апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади.

18.09.2015

18  вересня 2015 року в приміщенні Хмельницького Центру ППК (ХУУП, 2 поверх; м.Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 8) відбувся семінар  на тему: «Державні електронні закупівлі в системі ProZorro»

Програма проведення заходу включала наступні питання:

  1. Реформа державних/публічних закупівель.
  2. Система електронних державних закупівель ProZorro
  3. Модуль аукціону та аналітики
  4. Електронні торгівельні майданчики – ваші точки входу та помічники
  5. Відповіді на питання/спілкування з обраними майданчиками

17-18.09.2015

Підвищення кваліфікації спеціалістів із земельних питань

17-18 вересня 2015 р. на базі Хмельницького ЦППК відбувся тематичний короткостроковий семінар “Актуальні питання удосконалення роботи органів  місцевого самоврядування в галузі регулювання земельних відносин” для спеціалістів із земельних питань сільських, селищних рад.

DSCN0017DSCN0008Тематичні зустрічі були спрямовані на розкриття питань щодо роботи органів місцевого самоврядування в сучасних умовах, розв’язання земельних відносин в сільських, селищних радах, реалізації  сільськими, селищними радами повноважень щодо оформлення земельних ділянок  відумерлої спадщини тощо.

За результатами навчання слухачам видані сертифікати про підвищення кваліфікації.

15, 17.09.2015

Удосконалення вміння щодо попередження насильства в сім’ї над жінками

15, 17 вересня 2015 року на базі Хмельницького ЦППК пройшов семінар-тренінг «Підготовка працівників органів внутрішніх справ щодо попередження насильства в сім’ї над жінками» в межах проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні».20150915_170050
У даному заході участь взяли працівники органів внутрішніх справ Хмельниччини.
У ході навчання учасники тренінгу в доступній формі обговорили основи українського та міжнародного законодавства з попередження насильства в сім’ї, загальні характеристики та ознаки насильства, соціально-психологічні причини його виникнення та можливості подолання цих негативних явищ, що є вкрай актуальним для роботи органів внутрішніх справ.
Усі учасники заходу отримали сертифікати, які підтверджують успішну участь у семінарі-тренінгу.

DSCN3874DSCN3848 DSCN3815DSCN3908

Анонс

Завершено підготовку  посібника «Децентралізація влади в регіоні: запитання, відповіді», укладачами якого стали:

  • Баюк Микола Іванович — директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, м.д.у.
  • Войт Майя Іванівна – начальник навчально-методичного відділу Центру ППК;
  • Панасюк Микола Васильович – заступник начальника відділу  з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення Хмельницької обласної ради.

9-10.09.2015

Підвищують кваліфікацію працівники
архівних відділів області

09-10 вересня 2015 року на базі Хмельницького ЦППК відбувся тематичний короткостроковий семінар «Актуальні питання удосконалення роботи та забезпечення пожежної безпеки архівних установ» для начальників архівних відділів райдержадмінIMG_1438істрацій та міських рад області.
Відкрили семінар та ознайомили слухачів з його програмою Баюк М.І.  — директор Центру перепідготовки та підвищ
ення кваліфікації кадрів, м.д.у. та Байдич В.Г. директор Державного архіву області, к.іст.н.

Під час семінару обговорювалися наступні теми:

  • «Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації діловодства та архівної справи в архівних відділах райдержадміністрацій та міських рад»;
  • «Нормативно-правові вимоги щодо використання інформації документів Національного архівного фонду»;
  • «Децентралізація державного управління та реформування державної служби в Україні»;
  • «Стан та перспективи європейської інтеграції України»;
  • «Державне регулювання діяльності архівних установ з питань цивільного захисту. Забезпечення техногенної та пожежної безпеки» та інші.

Із слухачамиIMG_1432 працювали: Бурдуваліс Катерина Миколаївна заступник директора Державного архіву області; Кузьміна Наталія Анатоліївна начальник відділу використання інформації документів Державного архіву області; Терещенко Тетяна Василівна – доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування Хмельницького університету управління та права, к.е.н., доцент;

Мартинюк Юрій Петрович
– викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області; Рага Валентина Станіславівна
начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву області та інші.
Наприкінці навчання проведено анкетування учасників семінару з метою встановлення якісного рівня освітньо-організаційного процесу та комплексної оцінки надання освітніх послуг Хмельницьким Центром ППК. Побажання та пропозиції будуть проаналізовані працівниками Центру та використані в подальші роботі.
Усім слухачам, які підвищили кваліфікацію, видані сертифікати державного зразка.

2-4.09.2015

Підвищують кваліфікацію спеціалісти у сфері державних закупівель

Відповідно до спільного Розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницької обласної ради «Про організацію навчання у ХЦППК у 2015 році» №38/7-о/2015-рс від 27.01.2015 року на базі Хмельницького центру ППК відбувся тематичний постійно діючий семінар «Правові та практичні аспекти державних закупівель в Україні».
IMG_5154 IMG_5157

Під час зустрічей 02-04 вересня 2015 року слухачі мали можливість прослухати наступні теми: «Система закупівель за державні кошти. Громадський контроль у сфері закупівель. Оскарження процедур закупівель»; «Порядок організації та проведення конкурсних торгів»; «Відповідальність за порушення законодавства при здійсненні закупівель; «Законодавство України про запобігання проявам корупції в аспекті здійснення державних закупівель» та інші.
У межах даного семінару Центр продовжує співпрацювати з такими викладачами:

  • Луцюк Віталій Валерійович начальник II відділу досліджень та розслідувань Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
  • Решетніков Юрій Михайлович заступник головного бухгалтера Державного науково-дослідного інституту митної справи.
  • Яворський Володимир Станіславович – заступник начальника Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області.
  • Намистюк Олег Борисович прокурор відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури Хмельницької області.

IMG_5162 IMG_5160

Вперше слухачам була запропонована тема «Електронні торги: теорія і практика», яку розкрила Требик Людмила Петрівна — старший викладач кафедри державного управління та місцевого самоврядування Хмельницького університету управління та права.
По завершенню семінару всі учасники пройшли тестування та отримали сертифікати державного зразка.

Анонс

Сьогодні 03.09.2015 року о 18.30 год. на обласному радіо відбудеться прямий ефір за участю директора Хмельницького Центру ППК Баюка М.І., де він розкриє тему: «Якісний, професійний склад депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів на виборах 2015 року – запорука європейського самоврядування в Україні».

23-24.06.2015

23-24 червня 2015 року на базі Хмельницького ЦППК відбувся тренінг у рамках Проекту АгроІнвест «Навчання формальних та неформальних лідерів та лідерок сільських громад щодо гендерної інтеграції в процеси мобілізації сільських громад» за підтримки USAID, який в Україні реалізує Український жіночий фонд.

Мета проекту: децентралізація влади на місцевому рівні шляхом підвищення спроможності місцевих лідерів та лідерок до прийняття та відстоювання рішень громади на різних рівнях.

IMG_0006Тренінг відкрили: директор Хмельницького Центру ППК – Баюк Микола Іванович, заступник директора – начальник управління доходів та фінансів галузей виробничої сфери Департаменту фінансів Хмельницької облдержадміністрації — Дмитришен Ярослава Ярославівна.

Із слухачами працювала тренер Литвинова Тетяна Миколаївна.

У роботі тренінгу взяли участь голови сільських рад, секретарі, заступники, депутати рад, представники громадських організацій та активісти Хмельницької та Вінницької областей.

Під час навчання учасники мали можливість підвищити свою кваліфікацію та покращити здатність вирішувати проблеми громади чи в часи, чи в період децентралізації враховувати гендерні аспекти, розвивати та підтримувати партнерство, здійснювати моніторинг, запроваджувати гендерне бюджетування, шукати фінансування для своїх проектів та узгоджувати свою діяльність з іншими ініціативами.

У ході тренінгу окрім теоретичних знань і мотиваційних вправ велику увагу було приділено обговоренню планів та проектів мобілізації громад задля розвитку села та поліпшення становища його жителів.

IMG_0217 IMG_0078

Після закінчення навчання слухачі семінару отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

IMG_0128

19.06.2015 

19 червня 2015 року у м. Славута відбувся тематичний короткостроковий семінар «Актуальні питання подолання корупції та організації ефективної роботи органів місцевого самоврядування».

Учасниками семінару стали 135 посадових та службових осіб виконавчого комітету Славутської міської ради.

Семінар відкрив Сидор В.Б – Славутський міський голова, який наголосив на необхідності проведення таких семінарів для подальшого удосконалення роботи та використання отриманої інформації у практичній діяльності

Під час семінару обговорювалися наступні питання:

  • Основні положення нового антикорупційного законодавства України;
  • Принципи ефективної комунікації. Формальні і неформальні комунікації.

Із слухачами працювали: Гаман Т.В. – заступник директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, к.держ.упр., доцент; Когут О.В.– завідувач кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Хмельницького університету управління та права, к.ю.н., доцент.

По завершенню навчання всім учасникам вручено сертифікати державного зразка та диски з тематичною літературою та відповідними нормативно-правовими актами.

АНОНСИ ЗАХОДІВ

ОСНОВНІ ЗАХОДИ
Хмельницької обласної державної адміністрації

хода

ОСНОВНІ ЗАХОДИ,
що плануються в районах і містах області

ХОР

Наукові заходи,
конференції Хмельницького університету
управління та права

ХУУП