Шлях йогорозвитку тісно пов’язаний із становленням незалежності України. Із ним також пов’язано і зародження в Україні системи підвищення кваліфікації державних службовців. Утворений рішенням виконкому Хмельницької обласної ради народних депутатів №183 від 29 жовтня 1991 року як Госпрозрахунковий центр облвиконкому перепідготовки кадрів, ділових та культурних зв’язків, він став першим в Україні спеціалізованим навчальним закладом нового типу в сфері підвищення кваліфікації управлінських кадрів.

Заснований в перші місяці після проголошення незалежності Центр пройшов плідний шлях творення навчального закладу, пошуку ефективних напрямків розвитку, формування оптимальної структури та дієвої команди,  здобуття довіри та закріплення позитивної репутації.

Хмельницький Центр завжди був і є осередком нових, прогресивних ідей та підходів у сфері професійного навчання. Його завжди вигідно вирізняли креативність і толерантність у роботі, намагання працювати на випередження та готовність до результативної співпраці із усіма партнерами як в межах регіону, так і держави.

За 30 років у закладі підвищили кваліфікацію більше 72 тисяч управлінських кадрів Хмельниччини.

З них: державних службовців місцевих органів виконавчої влади – 26744, посадових осіб ОМС – 24314, службовців ЦОВВ, керівників установ, організацій  — 21586 осіб.

Хмельницький РЦПК сьогодні – заклад, який відповідає сучасному розвитку освіти дорослих, базується на принципах науковості, практичності та безперервності надання освітніх послуг, сприяє формуванню управлінської еліти на теренах Хмельниччини.

Геніями, можливо, і народжуються, а професіоналами стають!

Нехай все, що зроблено і робиться має визнання та позитивну оцінку людей!