27 жовтня 2016 року за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та за ініціативи Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, Хмельницького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Агенції регіонального розвитку організовано круглий стіл «Місцеве самоврядування, як основа сталого розвитку».

Мета заходу полягала в посиленні співпраці та обміні досвідом між об’єднаними територіальними громадами.

Учасниками круглого столу стали представники органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, науковці, а також старости з інших областей України.

Із вітальними словами звернулися голова Хмельницької обласної ради М. Загородний, т.в.о. заступника голови Хмельницької ОДА В. Олійник, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації С. Пенюшкевич, координатор Хмельницького Офісу Реформ та регіонального розвитку С. Яцковський.

Спікерами під час дискусій виступили: директор з питань науки та розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства» Анатолій Ткачук; експерт Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні «DESPRO» Яна Брусенцова; директор Хмельницького центру ППК Микола Баюк; голова Волочиської ОТГ Костянтин Черниченко; голова Дунаєвецької ОТГ Веліна Заєць. Модератор заходу Сергій Яцковський.

Учасники обговорили досягнення об’єднаних територіальних громад, проблеми в їх роботі та шляхи їх вирішення, роль старост в процесі реалізації реформи органів місцевого самоврядування, висловлювали власне бачення способів активізації процесу децентралізації в Україні, а також шукали шляхи підвищення поінформованості громадян щодо перебігу реформи органів місцевого самоврядування та формування позитивної думки про неї