4-6 березня  Хмельницьким Центром ППК та Центром розвитку місцевого самоврядування було організовано для представників ОТГ області навчання з обговорення питань міжмуніципального співробітництва.

Місцеве самоврядування сьогодні має справу з проблемами, можливі варіанти вирішення яких пропонує саме міжмуніципальне співробітництво, яке має великий потенціал забезпечення сталого розвитку усіх без винятку (великих та малих) громад.

Представники Хмельницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» розкрили суть міжмуніципального співробітництва – коли органи місцевого самоврядування на договірній основі об’єднують свої ресурси та зусилля для вирішення загальних проблем розвитку.

Із 187 проектів ММС, що діють в Україні, в нашій області офіційно зареєстровано на даний час лише 3 договори. Тому саме для громад області отримані на семінарі знання стали реальною можливістю активізувати та ефективно впровадити один із інструментів розвитку на своїй території.

 

 

 

У ході навчання розглядались також такі теми: «Місцевий економічний розвиток як перевага міжмуніципального співробітництва» (Терещенко Тетяна Василівна – декан факультету управління та економіки ХУУП, к.е.н., доцент), «Законодавча база міжмуніципального співробітництва»    (Циц Сергій Віталійович – начальник юридичного відділу виконавчого апарату обласної ради, к.держ.упр.).

 

Жваво, цікаво пройшов тренінг «Психологічні аспекти саморозвитку публічного службовця (з використанням проективних методик)» із психологом та бізнес-тренером Вільчинською Світланою Борисівною.

Важливою складовою навчання стало виїзне практичне заняття за окремим планом на базі Ганнопільської сільської об’єднаної громади. Голова якої поділилася досвідом розвитку об’єднаної громади, здобутками і проблемами над вирішенням яких працює виконавчий апарат та жителі громади. Під час зустрічі велись змістовні дискусії з проблематики впровадження міжмуніципального співробітництва.

Слухачі мали можливість спілкуватися та обмінюватись власним досвідом,  після завершення трьохденного навчання – отримали сертифікати встановленого зразка.