У всьому світі з 2000 року під егідою ЮНЕСКО 21 лютого відзначається міжнародний день рідної або материнської мови.
ЮНЕСКО вірить у важливість культурного та мовного розмаїття для сталого суспільства. Саме в рамках свого мандата щодо миру вона працює над збереженням відмінностей у культурах та мовах, які сприяють толерантності та повазі до інших.
Можливість спілкуватися рідною мовою не лише у побуті, а й під час офіційних заходів, ведення діловодства рідною мовою і мова спілкування представників державних структур є ознакою міцної демократичної держави.
За даними ЮНЕСКО у всьому світі 40% населення не мають доступу до освіти мовою, якою вони розмовляють або розуміють. Тим не менш, у багатомовній освіті на основі рідної мови досягається прогрес із зростаючим розумінням її важливості, особливо в початковій школі, і більшою відданістю її розвитку в громадському житті.
Темою Міжнародного дня рідної мови 2022 року є «Використання технологій для багатомовного навчання: виклики та можливості», що передбачатиме обговорення потенційної ролі технологій у розвитку багатомовної освіти та підтримки розвитку якісного викладання та навчання для всіх.
Багатомовна освіта на основі рідної мови є ключовим компонентом інклюзії в освіті.
Як сказав один із європейських політиків: «Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не спілкуються ті, хто її знає».
Тож, плекаймо рідну мову!!!

За матеріалами: https://en.unesco.org/commemorations/motherlanguageday