15-16 березня 2018 року у м. Київ в рамках програми “U-LEAD з Європою” відбулася зустріч представників навчальних закладів з підготовки та підвищення кваліфікації у сфері публічного управління. Це нова твінінг ініціатива, яка передбачає інституційне партнерство між навчальними закладами України, Німеччини та Польщі, а саме: Берлінською академією публічного управління та Хмельницьким ЦППК; Європейським університетом Віадріна та Запорізьким національним університетом; Малопольською школою публічного адміністрування та Вінницьким ЦППК.

В рамках програми даного заходу 15 березня відбувся візит до Полонської міської об’єднаної територіальної громади в ході якої учасники зустрічі ознайомилися із досвідом роботи міської ОТГ та особливостями роботи на старостинських округах.

16 березня зустріч продовжилася на базі Хмельницького Центру ППК. Для учасників було проведено екскурсію навчальними аудиторіями Центру ППК та музеєм Хмельницького університету управління та права. Під час офіційної частини перед учасниками заходу виступив директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Микола Баюк, який представив 27 річний досвід діяльності Центру ППК та наголосив на важливості встановлення тісних двосторонніх робочих відносин між українськими та закордонними партнерами.

Заступник керівника апарату Хмельницької обласної ради Тетяна Зеленко та заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Валерій Олійник акцентували свою увагу на значному внеску керівництва та працівників Хмельницького ЦППК як у процес децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад, так і в залучення міжнародних експертів, їх досвіду з реалізації проектів інституційного партнерства на теренах області. Ректор Хмельницького університету управління та права Олег Омельчук ознайомив учасників із діяльністю університету.

У ході проведення двосторонніх зустрічей представники вказаних європейських та українських навчальних закладів обговорили та сформулювали заходи, які будуть реалізовані в рамках партнерських проектів. Кожен проект буде включати компоненти для підвищення якості навчального процесу,що сприятиме розвитку професійної та інституційної спроможності даних освітніх закладівшляхом залучення міжнародного досвіду. Зокрема українські заклади візьмуть участь у навчальних візитах та семінарах, які зосереджені на інтерактивних техніках навчання дорослих та застосуванні науково обґрунтованого підходу у роботі з громадами.

Довідка
Одним із завдань програми «U-LEAD з Європою» є підтримка сталого розвитку системи освіти та професійної підготовки у сфері публічного управління та адміністрування. У зв’язку з цим Програма ініціювала дослідження, яке було присвячене оцінці поточних і потенційних можливостей установ, які проводять навчання для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. На основі критеріїв даного рейтингу було визначено 3 навчальних заклади для подальшої співпраці у сфері інституційного партнерства, а саме: Хмельницький Центр ППК, Вінницький Центр ППК та Запорізький національний університет. Ці заклади були відібрані як пілотні для впровадження проектів інституційного партнерства.