З 2 по 4 грудня 2015 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбувся завершальний модуль серії всеукраїнських семінарів-тренінгів з підготовки тренерів для державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Навчання проведено в рамках впровадження швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (DOCCU). Учасниками заходу були заступник директора Хмельницького ЦППК Гаман Т.В. та старший викладач кафедри державного управління та місцевого самоврядування ХУУП Требик Л.П.
Третій модуль семінару-тренінгу був присвячений технологіям формування громадянських компетентностей у державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. У ході тренінгу відбулися презентації власних портфоліо тренерів з ОДГ/ОПЛ. 23 учасники з 10 регіонів України презентували розроблені плани тренінгових програм з розвитку громадянських компетентностей. Наскрізною темою для обговорення протягом всіх трьох днів тренінгу стали технології навчання ОДГ/ОПЛ, завдання і ключові питання визначення цілей та відбору навчального матеріалу. Також учасники обговорювали професійні компетентності, необхідні тренерам для викладання курсу.
Протягом трьох модулів семінару українські та швейцарські експерти Айріс Хенселер Штірлін, Мартін Ретциль, Біатрікс Цумстаг, Людмила Паращенко та Юлія Молчанова разом з учасниками активно працювали над завданнями семінару. В цілому програма курсу з підготовки тренерів з ОДГ/ОПЛ складалась зі 108 годин очного та дистанційного навчання, яке тривало з вересня по грудень 2015 року.