Директор Хмельницького центру підвищення кваліфікації управлінських кадрів Баюк М.І. з 11 до 15 липня 2016 року взяв участь у роботі Літньої школи на тему «Підвищення ефективності діяльності центрів підвищення кваліфікації державних службовців у контексті реформи державного управління» за підтримки Фонду Ганса Зайделя і Національної академії державного управління при Президентові України.

У відкритті Літньої школи взяли участь: голова Національного Агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко, віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Марина Білинська, керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії Даніель Зайберлінг, директор ОРІДУ НАДУ Микола Іжа, голова правління громадської організації «Інститут врядування» Анатолій Чемерис.

У роботі школи взяли участь представники Національної академії державного управління при Президентові України, Дніпропетровського, Львівського, Одеського, Харківського регіональних інститутів, керівники обласних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, представники громадських організацій та експерти з Баварії.

Костянтин Ващенко виступив з доповіддю «Закон про державну службу та підзаконні акти, які регулюють діяльність закладів системи підвищення кваліфікації».

Марина Білинська присвятила свій виступ розвитку системи підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування в умовах проведення реформ.

Про особливості професійної підготовки державних службовців у Німеччині, а також про структуру і функціонування системи підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців у Баварії розповів Раймунд Хельфріх, заступник керівника відділу освіти Баварської школи управління (Мюнхен, ФРН).

Анатолій Чемерис провів для учасників заходу тематичну зустріч на тему «Вплив децентралізації на систему підвищення кваліфікації державних службовців у Польщі. Уроки для України».

За результатами доповідей відбулася активна дискусія щодо шляхів забезпечення інноваційного розвитку системи підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. Директор Хмельницького центру ППК Микола Баюк виступив із доповіддю «»Організаційно-професійний статус центрів підвищення кваліфікації кадрів: шляхи розвитку».

Учасники Літньої школи також ознайомилися з кращими напрацюваннями українських і європейських фахівців з питань розроблення навчальних програм підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.

Так, у рамках обміну досвідом директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Марина Канавець розповіла про практики впровадження програми підвищення кваліфікації для керівників служб управління персоналом «Управління персоналом на державній службі», розробленої в рамках проекту «Розвиток спроможності Нацдержслужби щодо замовлення та розроблення програм підвищення кваліфікації державних службовців».

По завершенню навчання учасники Літньої школи отримали сертифікати.