Представники органів місцевого самоврядування, які відповідають за роботу з персоналом 14-15 лютого навчались в Хмельницькому ЦППК за програмою тематичного короткострокового семінару «Організація кадрової роботи в органах місцевого самоврядування».

Відкриваючи  семінар, директор Центру Баюк М.І. відмітив, що наразі в новостворених об’єднаних територіальних громадах області, в рамках децентралізації владних повноважень, формується нова система управління. Серед першочергових завдань, які стоять перед громадами, є формування дієвого виконавчого комітету з відповідною структурою та повноваженнями. Не врегульованих питань ще дуже багато. Він висловив сподівання, що учасники семінару отримають вичерпні відповіді на питання,  які були заздалегідь ними направлені до навчально-організаційного відділу Центру.

Особливість кадрової роботи в ОТГ полягає в тому, що ці питання регулюються не лише Кодексом законів про працю, але й законодавством про місцеве самоврядування та службу в органах місцевого самоврядування. Саме ці питання були ключовими під час зустрічей із слухачами доцента кафедри трудового, земельного та господарського права ХУУП, к.ю.н Андрушко А.В. та начальника юридичного відділу виконавчого апарату облради, к.держ.упр. Цица С.В.

Під час семінару були опрацьовані питання врегулювання конфлікту інтересів для різних категорій посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад та Е-декларування, а також психолого-управлінські особливості ефективної комунікації у діловому спілкуванні.

15 лютого в on-line режимі відбулася зустріч із Гнидюк Наталією Андріївною, тренером Проекту Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» (м.Київ), к.держ.упр. Пані Наталія обговорила із слухачами Центру законодавчі зміни, планування розвитку персоналу, правові вимоги щодо конкурсного відбору на заняття посади, щорічне оцінювання, просування по службі  службовцями органів місцевого самоврядування, тощо.

Учасники семінару активно обговорювали питання організації кадрового менеджменту в об’єднаній територіальній громаді, обмінювалися власним досвідом під час практичного заняття. Своїм досвідом поділилися Романюк Тетяна Миколаївна – керуючий справами виконкому Красилівської міської ОТГ; Бліщ Людмила Іванівна – завідувач відділу з кадрової роботи виконкому Старокостянтинівської міської ради; Атаманчук Марія Мирославівна – головний спеціаліст з кадрових питань виконкому Волочиської міської ОТГ.

Семінар пройшов у жвавій обстановці, учасники прийняли активну участь в обговоренні найбільш цікавих та актуальних тем. По завершенню заходу всі учасники отримали сертифікати з підвищення кваліфікації.