DSC_341614 березня 2017 року на базі Хмельницького центру підвищення кваліфікації управлінських кадрів відбувся ознайомчий семінар для голів, старост об’єднаних територіальних громад та представників місцевого самоврядування області. Даний захід проходив в рамках проекту «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення», який реалізується Хмельницький центром ППК спільно з Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмельницькою обласною радою за сприяння Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Метою проекту є поглиблення знань з основ нормативно-правового регулювання діяльності об’єднаних територіальних громад і інституту старости; розширення знань, вмінь, навичок роботи старост із громадськістю сіл, селищ; використання в роботі старост інформаційно-комунікаційних технологій; визначення можливих варіантів подолання проблем в роботі старост з громадськістю; наведення експертних оцінок й практичних порад; обмін досвідом.DSC_3466

З вітальними словами до присутніх звернулись: Загородний М.В. – голова Хмельницької обласної ради; Олійник В.Ц. – т.в.о. заступника голови Хмельницької облдержадміністрації; Зайберлінг Даніель – керівник Проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії.

DSC_3429Під час ознайомчого семінару відбулась презентація проекту та підписання протоколу намірів між Хмельницькою облдержадміністрацією, Хмельницькою обласною радою, Хмельницьким центром ППК та Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні про співробітництво в рамках проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні «Сприяння розвитку державного управління та місцевого самоврядування в Україні».

У ході семінару голова Дунаєвецької міської ОТГ Заяць Веліна поділилась досвідом організації роботи об’єднаної територіальної громади. Про перші кроки діяльності старости в ОТГ поінформував староста сіл Зайчики та Постолівка Волочиської міської ОТГ Олійник Валерій.DSC_3463

Про організаційно-методологічне забезпечення проекту «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення» розповів директор Хмельницького ЦППК Микола Баюк.

В рамках реалізації ІІ етапу Проекту відбудеться навчання старост ОТГ Хмельницької області за програмою тематичного короткострокового семінару «Староста та громадськість: виклики сьогодення». Протягом березня-травня передбачається проведення шести таких семінарів, а саме: у березні: 20-21, 28-29; у квітні: 06-07 , 19-20, 24-25; останній семінар – 04-05 травня.

DSC_3555На підсумковому етапі (жовтень-листопад 2017 року) з метою розповсюдження досвіду Хмельницької області щодо розвитку місцевого самоврядування та реалізації Проекту на теренах України буде проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Розвиток місцевого самоврядування. Становлення інституту старости» та видано науково-практичний посібник «Становлення інституту старости: перші кроки».