Спільним розпорядженням голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради «Про організацію навчання в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій у 2019 році» від 28.01.2019 р. №33/12-о/2019-рс передбачено навчання працівників Державного архіву Хмельницької області за професійною програмою в два етапи – перший в березні, другий у жовтні 2019 року.

З 11 по 15 березня 2019 р. проходив І етап навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації працівників Державного архіву Хмельницької області.

Слухачі мали можливість прослухати такі теми: «Пріоритети розвитку архівної справи на Хмельниччині в 2019 році»; «Децентралізація державного управління та реформування державної служби в Україні»; «Організація контролю та виконання вхідних та розпорядчих документів в органах влади»; «Специфіка писемної форми спілкування» та ін.

У рамках навчання, 13 березня, на базі Державного архіву Чернівецької області відбувся міжобласний семінар-практикум для працівників архівних установ Хмельницької та Чернівецької областей на тему: «Робота архівних установ в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи» (обмін досвідом). На семінарі-практикумі розглядались питання діяльності архівних установ Буковини та Хмельниччини в період реформування органів місцевого самоврядування, обговорювались проблемні питання та досягнення розвитку архівної справи та діловодства, відбувся обмін досвідом між відділами Держархівів Хмельницької та Чернівецької областей.

Підсумки семінару підвели: Баюк М.І. – директор Хмельницького ЦППК та Байдич В.Г. – директор Державного архіву Хмельницької області.