19-20 лютого  на базі Хмельницького Центру ППК відбувся вже другий семінар «Організація кадрової роботи в органах місцевого самоврядування», участь в якому взяли представники міських, селищних та сільських об’єднаних територіальних громад, які відповідають за кадрову роботу.

Заступник директора Центру Тетяна Гаман під час відкриття семінару, відзначила важливість проведення навчання, анонсувала питання заплановані до розгляду. Також акцентувала увагу, що при складані програми були враховані пропозиції як замовників,  так і слухачів попередньої групи.

Доцент  кафедри трудового, земельного та господарського права ХУУП, к.ю.н. Андрушко А.В. детально зупинилася на питаннях дотримання законодавства про працю в об’єднаних територіальних громадах. Зокрема, детально розглянуто   процедури прийняття та звільнення зі служби в ОМС, порядок  вирішення кадрових питань, що виникають в процесі формування та діяльності об’єднаної громади  тощо.

Змістовно, з практичної точки зору  розкрив тематику семінару начальник юридичного відділу виконавчого апарату облради, к.держ.упр. Циц С.В. та відповів на численні питання слухачів.

Требик Л.П., доцент кафедри публічного управління та адміністрування ХУУП, к.держ.упр. розповіла про необхідність застосування сучасних  інформаційно-комунікаційних технологій в організаційно-кадровій роботі, ознайомила слухачів  з електронними реєстрами та електронними кабінетами. Під час заняття була продемонстрована демо-версієя електронного документообігу.

З практикою ведення кадрового діловодства поділилася із слухачами Шалигіна Т.В. – юрисконсульт «Центр розвитку місцевого самоврядування», а про порядок організації військового обліку в органах місцевого самоврядування розповіли представники Хмельницького міськвиконкому та  міського військового комісаріату

Про особливості врегулювання конфлікту інтересів для різних категорій посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад,  складання та подання декларацій про майновий стан осіб розповів завідувач сектору з питань запобігання і виявлення корупції Головного територіального управління юстиції в області Гутник Олександр.

Слухачі семінару  мали можливість ознайомитися з унікальним онлайн-курсом та отримати багато практичних порад і рекомендацій від тренера  Проекту Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» Гнидюк Наталії Андріївни (м.Київ). Пані Наталія дала практичні відповіді  на численні  питання щодо конкурсного відбору на заняття посади, щорічного оцінювання, просування по службі  службовцями органів місцевого самоврядування.

Учасники семінару активно обговорювали питання організації кадрового менеджменту в громаді (як грамотно вести кадрову документацію згідно чинного законодавства, правильно приймати та звільняти працівників, коректно вести записи у трудових книжках) під час практичного заняття, своїм досвідом поділилися Бистрицька Ольга Іванівна – керуючий справами виконкому Городоцької міської ОТГ; Народовець Жанна Семенівна – керуючий справами виконкому Чемеровецької  селищної ОТГ; Солярик Аліна Василівна – начальник відділу організаційної та кадрової роботи апарату виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради.

Семінар пройшов в режимі активного практичного діалогу, в теплій дружній обстановці. На всі питання присутні отримали кваліфіковані відповіді.

Учасники семінару отримали роздаткові інформаційні матеріали, а по завершенню заходу  їм вручили сертифікати про підвищення кваліфікації.