6-7 квітня 2017 р. відбулось навчання третьої групи слухачів за програмою тематичного короткострокового семінару «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення», яка включила старост Війтовецької, Ганнопільської, Дунаєвецької селищної, Китайгородської, Колибаївської та Чорноострівської об’єднаних територіальних громад.

Протягом першого дня підвищення кваліфікації – 6 квітня 2017 року — старости прослухали теми, які розкрили досвідчені викладачі, а саме «Організаційно-правові засади діяльності старости в об’єднаній територіальній громаді» (Баюк Микола Іванович – директор Хмельницького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, м.держ.упр.), «Інструменти розвитку ОТГ в умовах децентралізації влади: роль старости і громадськості» (Примуш Роман Борисович – заступник голови обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України в Хмельницькій області, к.держ.упр.), «Форми реалізації безпосереднього волевиявлення територіальних громад» (Рижук Ірина Володимирівна – доцент кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Хмельницького університету управління та права, к.ю.н.), «Зв’язки з громадськістю у кризових і конфліктних ситуаціях. Запобігання виникненню конфліктів. Дотримання норм культури ділового спілкування» (Гуменюк Оксана Григорівна – доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук Хмельницького університету управління та права, к.психол.н., доцент).

З 15.00 група слухачів була розбита на дві підгрупи для проведення тренінгу «Добре врядування та лідерство на місцевому рівні. Ефективна комунікація та залучення громадськості» (Гаман Тетяна Василівна – заступник директора Хмельницького центру ППК, к.держ.упр., доцент) і практичного заняття з елементами тренінгу «Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в роботі старост із громадськістю. Роль Інтернету» (Требик Людмила Петрівна – старший викладач кафедри публічного управління та адміністрування Хмельницького університету управління та права, к.держ.упр.

Другий день навчання (7 квітня, п’ятниця) розпочався тематичними зустрічами «Законодавство України про діяльність громадських, волонтерських організацій, об’єднань, політичних партій: від теорії до практики» (Циц Сергій Віталійович – начальник юридичного відділу виконавчого апарату Хмельницької обласної ради, к.держ.упр.), «Залучення громадськості до написання й реалізації проектів розвитку» (Войт Майя Іванівна начальник навчально-методичного відділу Хмельницького центру ППК), «Шляхи активізації участі громадськості у вирішення питань місцевого значення» (Ковтун Ірина Броніславівна – декан факультету управління та економіки Хмельницького університету управління та права, к.держ.упр., доцент). Впродовж занять слухачі брали активну участь в обговоренні всіх питань, висловлювали своє бачення, ділились практичним досвідом.

Завершилось навчання обміном досвідом «Особливості роботи старости з громадськістю: практичний досвід» (виступив перший заступник голови Гвардійської сільської ОТГ Хмельницького району – Антонюк Андрій Михайлович). Під час зустрічі велись жваві дискусії навколо проблем, що виникають у старост ОТГ на сьогоднішній день. Слухачі спілкувалися та обмінювались власним досвідом, ставили питання та отримували відповіді. Група була активною і майже кожен висловив свою позицію і поділився прикладами щодо роботи з громадськістю. Модерували обмін досвідом Баюк Микола Іванович – директор Хмельницького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів та Флентін Сергій Володимирович – начальник відділу наукової роботи та міжнародної співпраці Хмельницького центру ППК.

Під час закриття семінару відбулося анонімне анкетування учасників семінару, підведені підсумки і обговорені результати.