22 грудня в рамках Проекту «Запровадження громадського (партиципаторного) бюджету, як механізму прямої демократії та інструменту активізації громад у Чернігівській, Хмельницькій, Чернівецькій та Вінницькій областях», що реалізовується ГО «Асоціація демократичного розвитку» та здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні на базі Хмельницького ЦППК відбувся тренінг «Як написати успішний проект. Від ідеї до реалізації».

Тренінг проводили тренери Тетяна Баєва,  з більш ніж десятирічним досвідом роботи з грантовими проектами як в організаціях, які дають гранти, так і в тих, які отримують гранти, та Анна Ніколаєнко-Баєва.

Під час навчання розглядалися основи фандрайзингу, процес пошуку та джерела залучення ресурсів, ключові складові успішної заявки на отримання гранта, розбиралися типові міфи й помилки грантошукачів.

Основним завданням семінару було побудувати алгоритм підготовки успішного проекту тому велика увага приділялася особливостям заповнення аплікаційної форми проекту.

Зокрема — визначенню проблеми та оцінки потреб громади, постановці мети та завдань проекту, розробки плану діяльності по проекту. Учасники тренінгу отримали консультації щодо складання бюджету проекту, були ознайомлені із процедурою оцінювання проектів та моніторингом результатів проекту після його впровадження