Хмельницький ЦППК продовжує проведення різноманітних заходів  для представників територіальних громад області. Чергові семінари-тренінги  щодо написання та реалізації грантових проектів відбулися на базі Центру 13-14 та 15-16 травня.

Перед представниками ОТГ виступив Третяк Вячеслав Анатолійович – регіональний координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Хмельницькій  області, який розказав  про діяльність проекту  ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) та про відносини власників в багатоквартирному будинку ОСББ. Він анонсував слухачам оголошення про конкурс проектних ідей «Посилене партнерство для сталого розвитку» (Спільний проект Уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку»), детально розповів про умови участі в конкурсі та обговорив з учасниками ідеї, які вони можуть подати на даний конкурс.

Керівник  інформаційно-аналітичного центру ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР» Гаврилюк Ганни Володимирівни  провела тренінг зі слухачами. Під час цієї форми навчання  учасники ознайомилися з особливостями розробки проектів (грантів) для залучення фінансування. Під час тренінгу використовувались інструменти (метод мозкового штурму, «снігової кулі», дискусії та методи ілюстрації плану робіт за проектом), які дозволяють ефективно виконувати етапи написання грантових заявок, починаючи від відбору ідеї і закінчуючи поданням заявки.

Про грантрайтинг в умовах децентралізації та практичні аспекти його застосування розповіли директор Агенції регіонального розвитку області, кандидат з державного управління Примуш Роман Борисович та  менеджер з питань регіонального розвитку Агенції Рутковська Олена Юріївна.

Про практичний досвід своїх громад  щодо впровадження проектів поділилися із слухачами  Дзьоник Ірина Володимирівна – представник Волочиської міської ОТГ та Білоус Сергій Анатолійович – представник Сатанівської селищної ОТГ.

Про бюджет як невід’ємну частину проекту розповів виконавчий директор ГО «Хмельницький енергетичний кластер» Кокаревич Артур Андрісович.

Змістовно, з цілою низкою практичних порад пройшла тематична зустріч слухачів з директором КУ «Агенція розвитку Хмельницького» Герасимчук Лесею Олександрівною на тему «Комунікація та поширення інформації про проект».

По завершенню навчання робочі групи слухачів презентували  результати своєї роботи під час тренінгу, відбувся обмін запитаннями, порадами. Слухачі від’їхали не лише із сертифікатами, а із новими знаннями, вміннями, навиками написання проектів та позитивними емоціями.