Хмельницький центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (далі Центр) за сприяння Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні спільно з Хмельницькою обласною державною адміністрацією, ХмельDSC_4923ницькою обласною радою продовжують реалізувати на теренах Хмельницької області проект «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення».

24-25 квітня 2017 р. відбулось навчання п’ятої групи слухачів за програмою тематичного короткострокового семінару «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення», яка включила старост Волочиської, Дунаєвецької міської, Дунаєвецької селищної, Меджибізької, Сатанівської об’єднаних територіальних громад.

DSC_5000Протягом першого дня підвищення кваліфікації – 24 квітня 2017 року — старости прослухали теми, які розкрили досвідчені викладачі, а саме: «Форми реалізації безпосереднього волевиявлення територіальних громад» (Рижук Ірина Володимирівна – доцент кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Хмельницького університету управління та права, к.ю.н.), «Законодавство України про діяльність громадських, волонтерських організацій, об’єднань, політичних партій: від теорії до практики» (Циц Сергій Віталійович – начальник юридичного відділу виконавчого апарату Хмельницької обласної ради, к.держ.упр.), «Інструменти розвитку ОТГ в умовах децентралізації влади: роль старости і громадськості» (Примуш Роман Борисович – заступник голови обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України в Хмельницькій області, к.держ.упр.),«Організаційно-правові засади діяльності старости в об’єднаній територіальній громаді» (Панасюк Микола Васильович – заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласної ради), «Шляхи активізації участі громадськості у вирішення питань місцевого значення» (Ковтун Ірина Броніславівна –декан факультету управління та економіки Хмельницького університету управління та права, к.держ.упр., доцент),«Зв’язки з громадськістю у кризових і конфліктних ситуаціях. Запобігання виникненню конфліктів. Дотримання норм культури ділового спілкування» (Гуменюк Оксана Григорівна – доцент кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук Хмельницького університету управління та права, к.психол.н., доцент). Впродовж занять слухачі брали активну участь в обговоренні всіх питань, висловлювали своє бачення, ділились практичним досвідом.

Другий день навчання (25 квітня, вівторок) розпочався тематичною зустріччю «Залучення громадськості до написання й реалізації проектів розвитку» (Войт Майя Іванівнаначальник навчально-методичного відділу ХмDSC_5056ельницького центру ППК).

З 10.30 група слухачів була розбита на дві підгрупи для проведення тренінгу «Добре врядування та лідерство на місцевому рівні. Ефективна комунікація та залучення громадськості» (Гаман Тетяна Василівна – заступник директора Хмельницького центру ППК, к.держ.упр., доцент) і практичного заняття з елементами тренінгу «Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в роботі старост із громадськістю. Роль Інтернету» (Требик Людмила Петрівна – старший викладач кафедри публічного управління та адміністрування Хмельницького університету управління та права, к.держ.упр.). практичне заняття проводилося в комп’ютерному класі Центру ППК.

DSC_5149Завершилось навчання обміном досвідом «Особливості роботи старости з громадськістю: практичний досвід» (виступив: Болюх Іван Дмитрович – сільський голова Щиборівської сільської ради Красилівського району).Слухачі спілкувалися та обмінювались власним досвідом, ставили питання та отримували відповіді. Під час зустрічі велись жваві дискусії навколо проблем, що виникають у старост ОТГ на сьогодні. Група слухачів була досить активною і майDSC_5117же кожен висловив свою позицію і поділився прикладами щодо роботи з громадськістю. Модерував обмін досвідом Флентін Сергій Володимирович – начальник відділу наукової роботи та міжнародної співпраці Хмельницького центру ППК.

Під час закриття семінару відбулося анонімне анкетування учасників семінару, підведені підсумки і обговорені результати. Кожен з учасників отримав сертифікат про участь в семінарі.