Заходами „Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки” передбачалося проведення реформування житлово-комунального господарства шляхом створення конкурентного середовища на ринку послуг з утримання житлового фонду, формування нової системи управління житловим фондом, запровадження ефективного власника житла. Пріоритетним  в цьому напрямку стало реформування житлово-комунального господарства шляхом створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Процес створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків розпочався у 1995 році і станом на 01.10.2017 р. кількість ОСББ становить 27420, за даними міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.

З 17 по 28 жовтня 2017 року на базі Хмельницького ЦППК навчались управителі багатоквартирних житлових будинків міста Хмельницького.

У ході навчання слухачі розглянули низку тем, що стосуються їхньої діяльності, а саме: «Загальний огляд законодавства з питань управління багатоквартирними житловими будинками»; «Функції управителя. Відносини управителя з органами управління ОСББ та власниками жилих і нежилих приміщень»; «Прийняття управителем багатоквартирного будинку в управління»; «Управитель багатоквартирного житлового будинку як лідер об’єднання  співвласників багатоквартирного будинку»; «Запобігання виникненню конфліктних ситуацій. Дотримання норм культури ділового спілкування» та ін.

Із цікавістю учасники семінару ознайомились із роботою утвореного одного з перших об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Юлія» (директор Матковська Л.А.).

Завершилось навчання врученням сертифікатів встановленого зразка. А також кожен слухач отримав підготовлений викладачами Центру посібник «ОСББ: від створення до ефективного управління».