За такою назвою 26-27 жовтня 2017 року Хмельницький Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій провів Всеукраїнську науково-практичну конференцію.

Зазначений науково-практичний захід організований в рамках заключного етапу проекту «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення», який реалізується спільно з Хмельницькою обласною державною адміністрацією, Хмельницькою обласною радою за сприяння Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні з січня по листопад 2017 року. За цей період на базі Центру провчилися 180 старост за програмою тематичного короткострокового семінару «Староста та громадськість: виклики сьогодення».

Конференція проведена з метою розповсюдження досвіду Хмельницької області з впровадження реформи місцевого самоврядування.

Учасники конференції – голови, старости об’єднаних територіальних громад Хмельниччини; керівники Центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації управлінських кадрів зі всієї України; науковці провідних вишів України; представники навчальних інституцій Німеччини, програми U-LЕAD з Європою, Фонду Ганса Зайделя, «Корпусу миру», Хмельницької облдержадміністрації, обласної ради, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Української асоціації районних та обласних рад, Верховної Ради України та інші.

У відкритті та роботі науково-практичного заходу взяли участь: керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії – Даніель Зайберлінг, голова Хмельницької обласної ради – Загородний Михайло Васильович, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Національного агентства України з питань державної служби — Канавець Марина Володимирівна, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради — Чернов Сергій Іванович, директор Хмельницького Центру ППК – Баюк Микола Іванович, викладачі-експерти, які були задіяні в реалізації Проекту.

Відповідно до програми заходу відбулось обговорення актуальних питань з проблематики розвитку місцевого самоврядування в Україні, зокрема становлення інституту старости як нової інституції системи місцевого самоврядування, кадрового забезпечення процесів децентралізації тощо; представлення науково-практичного посібника «Становлення інституту старости: перші кроки».

Протягом другого дня конференції за участю директорів центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розглянуто проблемні питання діяльності Центрів ППК щодо підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.