В рамках проекту «Збалансований розвиток адміністративних територій: виклики та пріоритети» на базі 15-ти територіальних громад Хмельниччини Центром досліджень та консультацій (керівник Анна Гаврилюк) проведено соціологічне дослідження «Збалансований розвиток на місцевому рівні».

Основне завдання такого дослідження – на основі аналізу показати важливість політики щодо сталого розвитку та надати особам, що приймають рішення альтернативні варіанти політики забезпечення ефективності та рекомендації щодо стимулювання сталого розвитку.

Аналіз результатів дослідження показує, що на даному етапі громади Хмельниччини мають певні перспективи щодо створення основ для сталого розвитку, мають свої ознаки сталості та активізації, що вже є важливим чинником спроможності громади. Проте, світовий досвід свідчить – лише системний підхід, достатнє фінансування, використання всіх шляхів залучення інвестицій, ефективне керівництво громадою здатні зрушити ситуацію в потрібному напрямку та забезпечити спроможність громад до розвитку.

Більш детально відповіді на ці питання представлено у самому дослідженні, яке розміщене на сайті Хмельницького РЦПК в рубриці «Методичне забезпечення».