11-12 березня  на базі Хмельницького РЦПК відбулося онлайн-навчання на тему «МІСЦЕ ТА РОЛЬ СТАРОСТИ У СИСТЕМІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ», участь в якому взяли 57 старост із 18 територіальних громад області.

Саме староста є голосом жителів села чи селища у місцевій раді. Саме староста має знати потреби людей, сприяти перетворенню цих потреб в управлінські рішення, має розумітися на усіх процесах, що відбуваються у раді чи її виконавчих органах, та вміти доносити цю інформацію до людей.

Цей дводенний семінар мав на меті забезпечити підвищення рівня професійної компетентності старост громад, розширити їх знання, вміння, навички роботи, окреслити окремі практичні дії та сприяти обміну досвідом між колегами.

Незважаючи на онлайн спілкування, досвідчені викладачі-практики допомагали учасникам семінару краще розібратися з проблемними питаннями, які виникають в їх діяльності. Розглядалися теми: «Староста в системі місцевого самоврядування: організаційно-правовий аспект»; «Налагодження старостою ефективної комунікації із жителями старостинського округу»; «Вчинення нотаріальних дій посадовими особами місцевого самоврядування»; «Повноваження старости у сфері земельних відносин»; «Організація роботи старости: виклики сьогодення та реалії»;  «Організація прийому документів для надання державних допомог населенню».

Всі питання, які розглядалися під час навчання були і змістовними, і практичними, і, кожне з них по-своєму, цікавим.

Багато нової і цікавої інформації, яка є корисною старостам, сприятиме їх професійному самовдосконаленню та реалізації їхнього потенціалу, і якій знайдеться практичне застосування у їх діяльності донесли до учасників наші запрошені експерти з питань місцевого самоврядування  БРУСЕНЦОВА ЯНА – головна редакторка всеукраїнського інформаційно-аналітичного видання «Місцеве самоврядування» та ВРУБЛЕВСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР – експерт з питань діяльності старост та співробітництва територіальних громад, директор адміністрації вебсайту «Староста Профі».

Своїми напрацюваннями, досвідом роботи поділилися з колегами МЕЛЬНИК НІЛАстароста сіл Виноградівка, Слобідка Розсошанської територіальної громади та БАБАНІНА ЛАРИСА — староста Кульчинківського старостинського округу Красилівської територіальної громади.

Дякуємо всім спікерам за співпрацю, а всім старостам за активну участь у навчанні.