В рамках проекту «Організація ефективної діяльності старости ОТГ», що реалізується Хмельницьким ЦППК за фінансової підтримки німецького Фонду Ганса Зайделя відбувся перший семінар «Моніторинг та контроль в діяльності старости ОТГ».

25 старост із Чемеровецької, Смотрицької селищних, та Судилківської, Шаровечківської сільських об’єднаних територіальних громад два дні підвищували свою компетентність з питань формування та використання бюджету в ОТГ, участі старости в сфері земельних відносин територіальної громади, вчинення нотаріальних дій старостою, здійснення моніторингу і контролю за дотриманням громадського порядку, забезпеченням належного захисту населення і територій громад від наслідків надзвичайних ситуацій, за станом та використанням об’єктів соціальної та комунальної інфраструктури та за станом благоустрою.

Вже на першій тематичній зустрічі в учасників семінару виникли питання та з’явилися пропозиції щодо організаційно-правових засад діяльності старости в об’єднаній територіальній громаді. Не залишили їх байдужими і питання, які стосувалися звітування старост.

По-справжньому зацікавили учасників семінару теми, яких немає у переліку повноважень старости, але які також слугують запорукою їх ефективної діяльності – це культура ділового спілкування та інформаційно-комунікаційні інструменти. Багато нового дізналися старости про роботу своїх колег із Волочиської міської ОТГ у сфері надання послуг із соціальної підтримки населення.

За результатами анкетування старости залишилися задоволені організацією семінару в цілому і висловили бажання продовжувати такі навчання і надалі.