10-12 квітня 2017 року на базі Хмельницького центру підвищення кваліфікації управлінських кадрів проходив перший етап спеціалізованого тренінгу «Інстурментарій з індивідуальної і командної роботи для працівників психолого-медико-педагогічних консультацій». Навчальний курс організував Благодійний фонд Порошенка у рамках соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Учасниками навчання стали 120 фахівців психолого-медико-педагогічних консультацій (ПМП) Хмельниччини.

Тренінг спрямований на створення ефективної моделі освіти, яка могла б забезпечити успішне навчання дітей з особливими потребами в умовах загальноосвітньої школи. Учасниками проекту стали Хмельницька, Житомирська, Запорізька та Дніпропетровська області, які впроваджуватимуть нові освітні методи.

В рамках робочого візиту даний захід відвідала дружина Президента України Марина Порошенко, яка поспілкувалась з учасниками тренінгу, вислухала їх думки та ідеї щодо впровадження інклюзивної освіти, а також вручила сертифікати про проходження тренінгу.

Другий етап тренінгу заплановано на 19 травня 2017 року для керівників структурних підрозділів з питань освіти райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, директорів загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивними класами.