dscn2842Створення та діяльність ОСББ має важливе значення в процесі реформування сфери житлово-комунального господарства, оскільки вирішення питань ремонту, взаємовідносин з постачальниками електроенергії, води, питань щодо погашення заборгованості жителів будинку та інші поточні питання покладаються на членів об’єднання, якими є самі мешканці. Це спрощує організаційну роботу з житловим фондом та відповідно зменшує фінансове навантаження на міський бюджет, а мешканці стають справжніми господарями помешкань та беруть участь у співфінансуванні модернізації своїх багатоквартирних будинків.

dscn2895Як ніколи актуальним, на сьогоднішній день, є питання навчання  управителів багатоквартирних житлових будинків, адже, щоб ОСББ могло якісно функціонувати потрібний кваліфікований та свідомий голова правління чи професійно підготовлений управитель. Керівник ОСББ в своїй роботі має поєднувати одночасно декілька професій і особливо добре орієнтуватись в інженерному забезпеченні сучасного будинку, ціноутворенні, правових питаннях, оподаткуванні, енергозбереженні, бути обізнаним з основами бухгалтерського обліку та іншими проблемами, які характерні для житлово-комунального господарства.

dscn2853За підтримки Хмельницької міської ради вже друга група слухачів змогла підвищити свою професійну компетентність за професійною програмою управителя багатоквартирного житлового будинку.

Протягом двох тижнів відбувалися зустрічі із викладачами-практиками, представниками міської ради, різних служб міста, поліції, банків. Майже кожна така зустріч закінчувалась дискусією і великою кількістю запитань. Чимало нового взнали слухачі спілкуючись один з одним. Обмін досвідом було визнано найкращим результатом такого навчання.dscn2865

Учасники навчання зазначали, що не очікували отримати так багато нової для них інформації, що такі заходи сприятимуть конструктивному діалогу між ОСББ та місцевою владою і що сьогодні головним є об’єднання зусиль громадськості, міської влади, керівників об’єднань та жителів міста в справі модернізації багатоквартирних будинків та покращення благоустрою міста.