29 жовтня своє 29-річчя від дня заснування святкує Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації.

 

«Знання! Професіоналізм! Успіх!» – саме з таким девізом ми пройшли шлях у 29 років. І шлях цей не був простим — становлення, перебудова, децентралізація, реформи, реформи і ще раз реформи.. Та попри все ми росли, розвивалися і з кожним роком все більше і більше набували безцінного досвіду. За цей час Центр неодноразово міняв, осучаснював підходи до організації навчання дорослих і досяг в цій сфері немало вершин.

У сучасному світі знання змінюються швидше, ніж змінюються покоління. Життя вимагає від усіх постійно модифікувати свої знання та вміння, набувати нових компетенцій, опановувати сучасні технології та інформаційний простір. Міняються і підходи до управлінської діяльності.

Саме тому робота Центру спрямована на формування висококваліфікованої, професійно-компетентної, інноваційно-творчої, національно-свідомої та фахової управлінської еліти.

Хмельницький РЦПК сьогодні – це щорічне підвищення кваліфікації понад 3-х тисяч державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, більше 700-та членів комітетів з конкурсних торгів, це завжди актуальне та адекватне сучасним реаліям навчально-методичне та інформаційне забезпечення освітнього процесу, це сучасна матеріально технічна база, це висококваліфіковані та досвідчені викладачі-практики й науковці.

Ерудовані, компетентні та професійні викладачі – справжні майстри своєї справи – доносять до слухачів необхідні знання, навички та уміння, заохочують до вияву активності, творчості, ініціативи та самостійності, підтримують прагнення до пошуку оптимальних та ефективних рішень у професійній діяльності.

На основі результатів соціологічного досліджень «Якість навчального та організаційного процесів у ХЦППК» та різноманітних опитувань здійснюється аналіз та вивчення пропозицій і побажань слухачів Центру.

Разом із традиційними напрямками та формами роботи Центр намагається інноваційними шляхами повноцінно задовольняти освітні потреби управлінських кадрів регіону, фокусує зусилля на втіленні всіх потенційних можливостей в життя, перетворення перспектив на реальність.

Навчальний процес ХРЦПК організовує актуальний за змістом, різноманітний за формами, сучасний за засобами, якісний та ефективний за результатами навчання.

А досвід, який накопичений за 29 років діяльності Центру, сприяє створенню умов для подальшого підвищення якості надання освітніх послуг, ефективності навчання управлінців Хмельниччини та досягнення європейських стандартів в освіті дорослих.

Серед пріоритетів діяльності Центру є і міжнародне співробітництво. За роки свого існування Центр співпрацював з Агенцією міжнародного розвитку США, Канадською Агенцією міжнародного розвитку, Польським фондом ринкової трансформації «НОУ-ХАУ», Канадсько—Українсько-Балтійською програмою економічного навчання, проектом TACIS, Інститутом Німеччини і Північної Європи (м.Щецін), програмою розвитку ООН, Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO,  міжнародними фондами Ганса Зайделя, «Відродження» та ін. І сьогодні Центр активно співпрацює з Офісом Ради Європи, з Берлінською академією публічного управління, Фондом Ганса Зайделя в Україні, Баварською школою публічного адміністрування.

Історію установи, організації, як відомо, створюють люди, які в ній працюють та вкладають в обрану справу частинку своєї душі. За період існування Центру тут підвищили кваліфікацію більше 60-ти тисяч слухачів, а організовували їх навчання всього 32 працівника. Склад колективу з роками мінявся та майже незмінною залишалася невелика кількість (9-10 осіб) штатних працівників. Незмінним було і визнання колективу, як дружнього та професійного, що знає свою справу й намагається робити її добре.

Це команда, перевірена роками, яка не зациклюється на проблемах, а знаходить можливості будувати плани і потім їх реалізовувати.

Це команда, яка допомагає розвиватися Центру і ставати все більш вагомим, конкурентно-спроможним гравцем на українському ринку надання освітніх послуг.

Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації став першим Центром в Україні, який прийняв ринкові умови роботи з органами місцевого самоврядування і довів, що досвід, готовність до змін, пошук надійних партнерів і наполеглива щоденна робота є гарантією надання якісних освітніх послуг. Роботу в цьому напрямку високо оцінило Національне агентство України з питань державної служби — Центр став переможцем у номінації «Підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад» в рамках конкурсу «Кращі практики впровадження освітніх інновацій у системі професійного навчання».

«Навчаючи інших, вчимося самі» – цей вислів точно передає особливості діяльності таких закладів як наш. І ми вчимося. Черпаємо нове і цікаве у відкритому інформаційному просторі, у викладачів, у колег, а також і в наших слухачів, з їх цінним, багатим досвідом роботи.

Ми щиро вдячні колегам, науково-педагогічним працівникам, нашим викладачам-практикам, усім нашим слухачам за ефективну співпрацю, за гарні спільні успіхи, за щире та толерантне спілкування, за увагу до нас та підтримку.

Усім зичимо гарного здоров’я, благополуччя, нових позитивних вражень та досягнень.

Ми працюємо разом із вами і для вас!