12 квітня у Хмельницькому регіональному центрі підвищення кваліфікації в онлайн-режимі проведено актуальний інформаційний семінар «ЗАПОБІГАННЯ ХІМІЧНІЙ ТА РАДІОАКТИВНІЙ НЕБЕЗПЕЦІ У ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ. ПЕРША ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА».

Реалії сьогодення  змушують бути готовими до будь-яких непередбачуваних ситуацій, тому як ніколи корисними та змістовними є сьогоднішні тематичні дискусії «Запобігання хімічній та радіоактивній небезпеці у період воєнного стану» та  «Перша домедична допомога під час військових дій та в зоні масових уражень».

У ході семінару слухачі дізналися про засоби радіаційного та хімічного захисту, профілактику шкідливого впливу радіоактивних речовин, шляхи забруднення навколишнього середовища, види токсичних речовин та клінічні прояви отруєння. Окрім цього, учасникам було наочно продемонстровано алгоритм дій у разі поранень, травм та надано інформацію щодо першої домедичної допомоги.

Щира подяка лекторам

ЛЕУСУ Сергію Олександровичу – представнику Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області;

ТРОХИМЧУК Ользі Василівні – завідувачці з практичного навчання Хмельницького базового медичного фахового коледжу.

Працюймо разом заради  перемоги!

Бережіть свої життя!

Все буде Україна!

Nota bene!!! Корисні посилання стосовно тем, що обговорювалися:

  1. Що робити у разі хімічної атаки або аварії на хімпідприємстві

https://moz.gov.ua/article/news/scho-robiti-u-razi-himichnoi-ataki-abo-avarii-na-himpidpriemstvi

  1. Як діяти, якщо ворог застосовує хімічну зброю. Ці правила врятують життя під час хімічної атаки. Збережіть та поширте!

👉🏻 Повна інструкція  – за посиланням: https://bit.ly/3LWdMz7

  1. Хімічна атака. Як вижити?

https://life.pravda.com.ua/health/2022/03/22/247916/

  1. Вторгнення РФ | Хімічна зброя: що треба знати і як захистити свій організм під час атаки

https://life.liga.net/porady/cards/himicheskoe-orujie-chto-nujno-znat-i-kak-zaschitit-svoy-organizm-vo-vremya-ataki?__cf_chl_tk=iTwnrfR8.nz41mw87QRj3e61mhGgJ_Z1.zXoITmDwD0-1649750073-0-gaNycGzNCD0

  1. Тактична медицина: Як діяти у разі поранень, травм та надавати першу допомогу

https://armyinform.com.ua/2022/03/10/taktychna-medyczyna-yak-diyaty-u-razi-poranen-travm-ta-nadavaty-pershu-dopomogu/