Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації започатковує надання освітніх послуг територіальним громадам області впродовж 2021 року за різними темами та напрямками роботи органів місцевого самоврядування.

4 лютого 2021 р. розпочинається навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «ОКРЕМІ ПИТАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ НОВООБРАНОГО КЕРІВНИКА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ», яка передбачає проведення 4-х одноденних семінарів-практикумів.

У перший день навчання обговорюватимуться теми «Нормативно-правове регулювання організації діяльності органів місцевого самоврядування в сучасних умовах», «Проходження служби в органах місцевого самоврядування» — у режимі реального часу (онлайн) зі слухачами працюватимуть представники Міністерства розвитку громад та територій України, Національного агенства України з питань державної служби, експерти Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Під час круглого столу відбудеться обговорення проблем, які виникли в роботі новообраних керівників територіальних громад та пошук шляхів їх подолання.

На наступних семінарах-практикумах розкриватимуться теми: «Фінансове забезпечення територіальної громади. Бюджетний процес на місцевому рівні», «Окремі аспекти передачі об’єктів цивільних прав спільної власності сіл, селищ та міст району у власність територіальних громад», «Економічний розвиток територіальної громади. Стратегія розвитку громади», «Налагодження співпраці з міжнародними інституціями, Програмами, Проектами», «Лідерство та ефективна комунікація», «Розвиток територіальних громад через обмін досвідом та партнерство».

У відкритті семінару запланована участь Гамалія Сергія Вячеславовича – голови Хмельницької обласної державної адміністрації, Лабазюк Віолети Олександрівни – голови Хмельницької обласної ради. З вітальним словом до учасників звернуться Литвиненко Олена Вікторівна – виконуюча обов’язки голови Офісу Ради Європи в Україні; Алюшина Наталія Олександрівна – голова Національного агенства України з питань державної служби; Шаршов Сергій Іванович – генеральний директор Директорату з питань місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України.

Модератор заходу – БАЮК Микола Іванович, директор Хмельницького регіонального центру підвищення кваліфікації.

Цим заходом Хмельницький РЦПК у рамках меморандуму про співпрацю з Центром експертизи доброго врядування Генерального директорату з питань демократії Ради Європи (Програма РЄ «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні») долучається до серії навчально-консультативних заходів «Освітній марафон з доброго врядування», який започаткований у січні 2021 року РЄ, НАДС та Мінрегіоном.