«Розвиток громадянських компетентностей в Україні»

117-18 березня 2016 р. заступник директора Хмельницького ЦППК Гаман Т.В. взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародною участю «Розвиток громадянських компетентностей в Україні», яка відбулася в Національній академії державного управління при Президентові України.

Захід організовано за результатами швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні — DOCCU”, що впроваджується Національною академією державного управління при Президентові України, Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія), Академією неперервної освіти (Київська область) та Одеським обласним інститутом удосконалення вчителів за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства України з питань державної служби, Національної академії педагогічних наук України.

У роботі конференції взяли участь більше 180 підготовлених в рамках проекту майстер-тренерів, педагогічних працівників, державних службовців та працівники органів місце1_12516429_1585541668434735_234460324_n (1)вого самоврядування, які пройшли навчання з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ).

Захід відкрили президент Національної академії Юрій Ковбасюк та директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись Голова Національного агентства України з питань Державної служби Костянтин Ващенко, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей та віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий.

Значну увагу під час роботи заходу було приділено питанням взаємодії влади, громади і системи освіти у впровадженні громадянських ініціатив та реформуванні державної влади на місцевому рівні. Дієве громадянське суспільство – це фундамент для децентралізації влади та залучення людей до реального управління як на рівні 735142_1582644548724447_5106593270945522726_nмісцевих громад, так і на регіональному й загальнодержавному рівнях. У цьому контексті розуміння розвитку громади через принципи демократичного громадянства поділяють не тільки освітяни, а й представники органів місцевого самоврядування і громадських організацій.

У перший день роботи конференції Тетяна Гаман виступила з презентацією «Методи і форми розвитку громадянських компетентностей державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування: досвід Хмельницького центру ППК».

Результатом роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції стало вироблення рекомендацій органам державної влади та органам місцевого самоврядування щодо впровадження і розвитку громадянських компетентностей в Україні.