Для фінансистів об’єднаних територіальних громад Хмельниччини на базі ЦППК відбувся семінар на тему: «Планування та управління фінансовими ресурсами об’єднаної територіальної громади».

Привітати та побажати ефективного навчання учасникам семінару завітав директор Департаменту фінансів ОДА Пенюшкевич С.А., який  зробив короткий аналіз виконання дохідної частини бюджетів та ефективного використання коштів об’єднаними громадами області.

З практичними аспектами формування дохідної частини місцевих бюджетів ознайомила учасників семінару заступник директора — начальник управління доходів та фінансів галузей виробничої сфери Департаменту фінансів ОДА Дмитришин Я.Я.

Про порядок складання, затвердження та виконання місцевих бюджетів, економне використання бюджетних коштів, застосування гендерно-орієнтованого підходу в бюджетному процесі зупинився  у своєму виступі заступник директора  Департаменту фінансів ОДА Петричук О.В. Начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Департаменту фінансів ОДА — Пенделюк Л. Е. розповів про відповідальність учасників бюджетного процесу за порушення бюджетного законодавства  та дотримання вимог чинного законодавства з питань оплати праці.

Про порядок взяття розпорядниками коштів бюджетних зобов’язань ознайомила учасників семінару заступник начальника Головного управління Державної казначейської служби України в області Майхер Г. Р.

Під час семінару представники фінансових підрозділів   обговорили ряд проблемних питань складання та виконання бюджету, мали можливість перейняти досвід у колег з організації  їх роботи, поділитися власним досвідом вирішення проблемних питань наповнення бюджету, впорядкування мережі бюджетних установ тощо.

Обговорено чимало інших актуальних питань під час тематичних зустрічей з представниками Управління Західного офісу Держаудитслужби в області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області, «Юридичної консалтингової компанії «Партнери» та радником з питань місцевих фінансів Хмельницького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Навчання завершилось тестуванням з визначення рівня професійної компетентності та отриманням сертифікатів встановленого зразка.